Dávkovací a směšovací technologie pro elektromobilitu

Dávkovací systémy pro výrobu baterií a budoucnost mobility

Celosvětově největšími trhy s elektromobily jsou Čína a USA, v Evropě je to Norsko a Německo. Tyto země v současné době zaznamenávají nejvyšší počet registrovaných nových vozidel - jak hybridních, tak plně bateriových. Spolu s elektromobilitou se objevují také nové trhy. Zejména asijské země si uvědomily rostoucí potenciál a podpořily rozvoj inovativních přístupů k výrobě baterií. Baterie se nyní používají nejen v automobilech, ale také v autobusech, elektrokolech a  elektroskútrech, dokonce i ve vlacích a lodích.

V odvětví elektromobility se také používají nové materiály a nové technologie: například moderní lehké materiály (kompozity) nebo asistenční systémy využívající sofistikované senzory. Všechny výrobní procesy pro mobilitu budoucnosti vyžadují vysoce automatizované technologie dávkování a směšování, se kterými se zpracovává a používá celá řada materiálů: od maziv po lepidla a zalévací hmoty až po tepelně vodivé materiály. Kontrola vyvíjeného tepla v bateriích bude v budoucnu hrát důležitou roli. Neustálým odvodem tepla je baterie chráněna před přehřátím nebo selháním. Na jedné straně se při výrobě jednotlivých bateriových modulů používají tepelně vodivé výplně. Na druhé straně se tyto materiály používají ke spojení modulů s pouzdrem.


Partner pro veškeré aplikace 
Společnost DOPAG  jako komplexní dodavatel technologií má k dispozici řešení pro všechny aplikace dávkování a směšování. Zejména pro zpracování tekutých syntetických materiálů splňují naše dávkovací a míchací systémy nejvyšší požadavky na kvalitu a spolehlivost procesu. DOPAG nabízí speciální dávkovací technologii pro zpracování tepelně vodivých materiálů. Součásti dávkovacích komponentů  které mají speciální povlak snižující opotřebení vlivem působení vysoce abrazivních materiálů. Produktová řada navíc zahrnuje širokou škálu dávkovacích komponent a čerpadel, která lze díky modulární konstrukci přesně přizpůsobit jednotlivým aplikacím. Všechna řešení DOPAG jsou částečně nebo plně automatická a připravená pro integraci do výrobní linky.

Nabízíme standardizované dávkovací a směšovací technologie pro výrobu baterií a pro další aplikace.

 • Zpracování tepelně vodivých materiálů /gap fillerů
 • Dávkování lepidel a tmelů
 • Zalévání elektrických a elektronických součástek
 • Nanášení olejů a maziv na dynamicky namáhané součásti
 • Utěsňování: Výroba odnímatelných těsnicích systémů
 • Spojování kompozitních komponentů
 • LSR: Výroba silikonových těsnění

Rádi Vám poradíme

Ing. Markéta Pourová Technical Quotation Manager
+420 777 762 161
Zaslat dotaz
DOPAG nabízí speciálně vyvinuté systémy pro dávkování tepelně vodivých materiálů jako jsou gap fillery, lepidla a tmely nebo zalévací hmoty.
 1. vectomix TC

  vectomix TC
  Dávkovací systém vectomix TC je speciálně konstruován pro směšování a dávkování tepelně vodivých materiálů.